Wyróżnia nas potwierdzona jakość: ISO9001 cjU, Akredytacja Kuratorium Oświaty
Szukaj nas w mediach społecznościowych

Młody Kierowca

Example Of About Us Page

ryzyko_up


Szkolenie z RYZYKA NA DRODZE
dla młodych kierowców

Jako jedyna szkoła jazdy we Włocławku w ramach szkolenia podstawowego kat. „B” organizujemy spotkania z instruktorami techniki jazdy z zakresu ryzyka na drodze. Zajęcia pozwalają poznać zjawiska jakie możemy napotkać na drodze o zmiennej przyczepności i nauczą jak powinniśmy unikać takich sytuacji i reagować w odpowiedni sposób do danej sytuacji.


sym_2CELEM ZAJĘĆ JEST:
– poznanie zagrożeń i sytuacji ekstremalnych jakie mogą nas zaskoczyć na drodze,
– nauka reagowania w sytaucjach ekstremalnych – co zrobić kiedy wpadniemy w poślizg
– nauka hamowania awaryjnego – na wprost, w zakręcie i ominięciem przeszkody,
– poznanie systemów bezpieczeństwa czynnego, takich jak: ABS, ASR, ESP

W CZASIE ZAJĘĆ WYKORZYSTUJEMY:
– symulator dachowania,
– zajęcia na płycie poślizgowej,
– spotkanie z licencjonowanym instruktorem techniki jazdy.

Szkolenie składa się z zajęć teoretycznych oraz czynnego treningu na płycie poślizgowej pod okiem licencjonowanego instruktora techniki jazdy.


Przykładowy program szkolenia
którym są objęci kursanci AUTOM w ramach podstawowego szkolenia

Cel szkolenia:
Podniesienie świadomości o ogromnym znaczeniu prędkości na możliwość kontroli nad pojazdem. Szeroko pojęte wnioski dotyczące problemów z fizyką samochodu. Zrozumienie naturalnych ułomności w psychomotoryce człowieka – odruchy, reakcje, fałszywa intuicja, nawyki. Zrozumienie różnicy pomiędzy posiadaniem prawa jazdy a bycia świadomym kierowcą.

Zadania na płytach poślizgowych:
– Przejazd przez zakręt na śliskiej nawierzchni z różnymi prędkościami – ocena ryzyka, reakcja na utratę kontroli, próba skorygowania odruchów. Precyzyjny pomiar prędkości. Każdy przejazd jest konkretnie opatrzony komentarzem i precyzyjnymi poleceniami instruktora. Na powrocie z zadania przejazd przez ciasny slalom jedynkowy – korekta nawyków podstawowej techniki prowadzenia pojazdu.
– Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody – kilka pierwszych przejazdów kursant wykonuje z jedną zadaną prędkością, bez podpowiedzi, intuicyjnie. To etap weryfikacja techniki hamowania (awaryjnego), świadomości działania systemów, reakcji na gwałtowne zachowanie samochodu. Konfrontacja wiedzy teoretycznej z faktyczną reakcją. Następnie po ocenie wyników instruktor prezentuje prawidłową technikę hamowania awaryjnego i ominięcia przeszkody.

Zajęcia teoretyczne:
– zagrożenia w ruchu drogowym, psychologiczne uwarunkowania funkcjonowania kierowcy, systemy bezpieczeństwa, zjawiska nad i podsterowności.


Osoby z zewnątrz ośrodka: 250,00 zł
Cena szkolenia dla kursantów kat. B AUTOM: 0,00 zł. (osoby zapisane na kurs od 10.06.2015r.)